برنج کنگری
برنج کنگریبرنج کنگری
برنج کنگری

برنج کنگری

4
زمان آماده‌سازی
15 دقیقه
زمان پخت
60 دقیقه
مزه
متعادل
سطح مهارت
کم
فصل
بهار
زادگاه
کهگیلویه و بویر احمد

این دستور را درست کردی؟

برنج کنگری

4

معرفی

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
اشتراک گذاری

کنگر، گیاهی خودرو و دارای طبیعتی گرم و خشکه. در اکثر مناطق ایران روییده می‌شه و ترکیبش با برنج، غذای گیاهیِ مناسبی برای وگن‌ها ترتیب می‌ده. فشار خون رو کاهش می‌ده و برای افراد گرم‌مزاج توصیه می‌شه. این پلو، عطر دلپذیر طبیعت رو وارد خونه‌مون می‌کنه.

مواد اولیه

برای 2 نفر

کنگر

350 گرم

نمک (برای خیساندن برنج)

2 قاشق غذاخوری

برنج (ترجیحا محلی دانه بلند)

2 پیمانه

روغن مایع

4 قاشق غذاخوری

نمک (برای جوشاندن برنج)

1 قاشق مرباخوری

آب

به میزان لازم

نمک (برای پخت کنگر)

1 قاشق مرباخوری

طرز تهیه

آماده‌سازی

  1. برنج را پاک کنید و با آب ولرم بشویید (تا زمان شفاف شدن آبِ برنج به شستشو ادامه دهید.)؛ بهتر است برنج شسته‌شده را با مقداری آب (درحدی که روی برنج را بگیرد) در ظرف مناسبی بریزید و به مدت 3 تا 4 ساعت بخیسانید. بعد از گذشت این مدت زمان، آبِ برنج را خالی کنید.
  2. کنگر را بشویید، پوست بگیرید و درشت خرد کنید.
مراحل پخت

مرحله 1

ابتدا کنگر با مقداری آب (درحدی که روی آن را بگیرد و نمک در قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید تا آب بجوشد و کنگر بپزد اما له نشود.

مرحله 2

در قابلمه دیگری آب بریزید و بگذارید تا جوش بیاید، سپس برنج را به همراه نمک به آن اضافه کنید.

مرحله 3

دو-سوم قابلمه را از آب پُرکنید و بجوشانید. وقتی آب به‌جوش آمد، برنج و نمک را داخل آب بریزید و اجازه دهید برنج خوب بجوشد. هرازگاهی کفِ ایجادشده روی برنج را با کفگیر بردارید و دور بریزید. بسته به نوع برنج 8 تا 12 دقیقه زمان لازم است تا برنج مغزپخت شود. برای تست، دانه برنج را بین دو انگشت فشار دهید تا له شود. درصورتی‌که سطح برنج نرم ولی داخل آن کمی سفت بود، یعنی برنج برای آبکشی آماده است.

مرحله 4

برنج را آبکش کنید و مقداری آبِ سرد روی آن بگیرید تا نمک اضافی و لعاب برنج گرفته شود. در قابلمه مدنظر برای پخت برنج، کمی روغن ریخته (درصورت تمایل ته‌دیگ مورد نظرتان را بچینید)، سپس چند کفگیر از برنج آبکش‌شده را بریزید و کنگر را اضافه کنید. این کار را تکرار کنید تا برنج و کنگر تمام شوند. با کفگیر، برنج را از کناره‌ها به سمت وسط جمع کنید (چیزی شبیه به کوه بسازید). حفره‌هایی روی برنج ایجاد کنید، بعد درب قابلمه را بگذارید (درصورت تمایل دم‌کنی مناسب بگذارید) و اجازه دهید روی حرارت ملایم بخار کند تا دَم بکشد.

  • وقتی برنج خوب بخار کرد، درصورت تمایل کمی روغن روی برنج پخش کنید و دوباره درب قابلمه را بگذارید تا فرآیند پخت کامل شود.

نوش جان!

نکته‌ها

  1. میزان روغن، نمک و سایر مواد به‌صورت استاندارد تعریف شده‌اند؛ البته شما می‌توانید این مقادیر را برحسب ذائقه خود تغییر دهید.
  2. اگر در هر مرحله از پخت نیاز بود به غذا آب اضافه شود (تا غذا خوب پخته شود و ته نگیرد) حتما از آبجوش استفاده کنید.
  3. برخی تمایل دارند برنج را بلافاصله پس از تمیزکردن و شستشو بپزند. دراینصورت برای تهیه برنج آبکشی برای 2 نفر، آب را بجوشانید. وقتی آب ‌به‌جوش آمد، 2 قاشق غذاخوری نمک (به‌ازای 2 پیمانه برنج) در آبِ درحال جوش بریزید و برنج را به آن اضافه کرده، منتظر بمانید (حدود 10 تا 15 دقیقه) تا مغز پخت شود (کفِ روی برنج را هرازگاهی بردارید.)، سپس آبکشی کنید. پختِ برنج بدون خیساندن، بسته به نوع برنج، ممکن است زمانِ مغزپخت شدن آن را افزایش دهد. برای تست مغزپخت بودن برنج، دانه برنج را بین دو انگشت فشار دهید تا له شود. درصورتی‌که سطح برنج نرم ولی داخل آن کمی سفت بود، یعنی برنج برای آبکشی آماده است.

اگر با مهارت و هنر خودتان به این غذا خلاقیت جدیدی افزوده‌اید، این تجربه را با همه به اشتراک بگذارید.

این دستور را دوست داشتی؟

سؤالی در مورد این دستور داری؟

این دستور را درست کردی؟

برچسب‌ها
مشابه‌ها