استیک گوشت با قارچ
استیک گوشت با قارچاستیک گوشت با قارچ
استیک گوشت با قارچ

استیک گوشت با قارچ

4
زمان آماده‌سازی
10 دقیقه
زمان پخت
15 دقیقه
مزه
متعادل
روش تهیه
گریل
سطح مهارت
کم
فصل
تمامی فصول
زادگاه
ایتالیا

این دستور را درست کردی؟

استیک گوشت با قارچ

4

معرفی

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
اشتراک گذاری

صرف استیک، می‌تونه خاطره‌ای خوشایند و به‌یادماندنی بشه.استیک، فرهنگ خوردن گوشته که سابقه‌ای بسیار قدیمی داره.توی استیک گوشت با قارچ، بافت سفت استیک، کنار بافت نرم قارچ و خامه، ترکیب لذت‌بخشی ایجاد می‌کنه.این غذا، خوراک میهمانی‌ در فضای بازه؛ باد ملایم بوزه لای موها و طعم شکوهمند استیک چشیده بشه!به به چی بشه!

مواد اولیه

برای 2 نفر
مواد اولیه استیک گوشت با قارچ

قارچ

10 عدد متوسط

آویشن

1 قاشق چای‌خوری

نمک

1 قاشق چای‌خوری

کره

100 گرم

فیله گوساله (ورقه‌ای)

8 عدد کوچک

خامه

2 قاشق غذاخوری

پیاز

1 عدد کوچک

فلفل سیاه

1 قاشق چای‌خوری

طرز تهیه

مرحله1

اسکالوپ‌ها را آماده کنید(طریقه آماده‌کردن اسکالوپ در نکات آمده است). قارچ‌ها را ورقه‌ای برش بزنید و پیاز را نگینی خرد کنید.

مرحله2

باقیمانده کره را در ماهیتابه با حرارت ملایم ذوب کنید و پیاز را در آن تفت دهید، سپس قارچ را اضافه کنید و تا زمانی که آب قارچ کشیده شود صبر کنید. در آخر خامه را اضافه کنید و با نمک، آویشن و باقیمانده فلفل هم‌بزنید. شعله را خاموش کنید؛ مواظب باشید خامه نجوشد.

مرحله3

روی اسکالوپ‌ها کمی فلفل بپاشید، سپس نیمی از کره را روی صفحه گریل ذوب کرده، شعله را زیاد کنید و اسکالوپ را روی آن قرار دهید. پس از3دقیقه اسکالوپ را برگردانید، تا هر دو طرف پخته شود. حالا اسکالوپ‌ها را با سس قارچی که آماده کرده‌اید، سرو کنید.

نکته‌ها

نکات
"

طریقه برش اسکالوپ:

اسکالوپ کردن به این صورت است که شما باید گوشت را به صورت نازک، نه در حدی که باعث خشک‌شدن گوشت در هنگام طبخ شود، برش دهید. البته ممکن است در هنگام برش، با این مسئله مواجه شوید که دور برش بسیار نازک و وسط آن ضخیم است؛ برای حل این مشکل می‌توانید گوشت را با بیفتک‌کوب یا گوشت‌کوب بکوبید تا بافت آن یکدست شود؛ به این صورت که روی گوشت را نایلون یا سلفون بکشید و بعد از بیفتک‌کوب یا گوشت‌کوب استفاده کنید. باید طوری بکوبید که هنگام ضربه‌زدن، همزمان دست به طرف بیرون کشیده شود. دقت کنید ضربه نه باید زیاد محکم باشد که بافت گوشت پاره شود و نه زیاد آهسته که گوشت نازک نشود. در ضمن، ضخامت گوشت باید در همه جا یکسان باشد و با کشیدن دست و ضربه‌زدن، گوشت پهن شود. دقت کنید که اگراولین بار است که این کار را انجام می‌دهید حتما از نایلون یا سلفون (البته نایلون به خاطر ضخامتش بسیار مناسب‌تر است) استفاده کنید تا به بافت گوشت آسیب نرسانید..

طریقه برش اسکالوپ گوشت گوساله:

بهتر است از فیله گوساله استفاده کنید که بسیار نرم و مطلوب است.البته از راسته گوساله هم می‌توان استفاده کرد؛ در این صورت بهتر است بعد از برش، کمی روغن زیتون و فلفل سیاه روی گوشت بریزید و به مدت ۲ روز در ظرف در بسته و داخل یخچال نگه‌داری کنید تا گوشت بیات شده و اسکالوپِ نرمی داشته باشید. بعد از گدشت این مد، تروی فیله را خوب پاک کرده، سپس در خلاف جهت رشته‌های (فیبرهای) گوشت و به قطر یک سانت برش بزنید و برای کوبیدن آماده کنید. بعد از برشِ گوشت بهتر است آن را (به روش بالا) کوبیده و به قطر نیم سانت برسانید.

" "
  1. میزان کره، نمک، ادویه‌جات و سایر مواد به‌صورت استاندارد تعریف شده اند؛ البته شما میتوانید این مقادیر را برحسب ذائقه خود تغییر دهید. بدیهی است که تغییر مقدار بعضی از مواد سبب تغییر طعم نهایی غذا خواهد شد.
  2. اگر به فر دسترسی ندارید می‌توانید استیک را در مخلوط کره و روغن سرخ کنید. برای۲ نفر ۳۰ گرم کره و یک-چهارم پیمانه روغن کافیست.
"

اگر با مهارت و هنر خودتان به این غذا خلاقیت جدیدی افزوده‌اید، این تجربه را با همه به اشتراک بگذارید.

این دستور را دوست داشتی؟

سؤالی در مورد این دستور داری؟

این دستور را درست کردی؟

برچسب‌ها
مشابه‌ها