شربت هل و دارچین
شربت هل و دارچینشربت هل و دارچین
شربت هل و دارچین

شربت هل و دارچین

4
زمان آماده‌سازی
15 دقیقه
مزه
نسبتاً شیرین
سطح مهارت
کم
فصل
تمامی فصول
زادگاه
ایران

این دستور را درست کردی؟

شربت هل و دارچین

4

معرفی

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
اشتراک گذاری

بهشت رو لحظۀ نوشیدنِ شربتِ خنکِ هل و دارچین، توی جهنمِ روزهای تابستانی تجربه کنین!با این نوشیدنی روحیه‌تون شاداب می‌شه؛ از داشتنِ اضطراب دور می‌شین و حتی ناراحتی‌‌های معده‌تون کم‌تر می‌شه.عطر دلنشینِ هل و دارچین رو بشنوین و از حضور در این دنیای بهشتی لذت ببرین!

مواد اولیه

برای 2 نفر
برای سرو

دارچین (چوب)

1 عدد متوسط

شکر

1 پیمانه

آب

3 پیمانه

هل (دانه)

5 عدد متوسط

یخ

4 عدد متوسط

آب (خنک)

به میزان لازم

طرز تهیه

مرحله1

شکر، هل، چوب دارچین و آب را در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید تا به‌جوش آید و غلیظ شود(باید مواد خوب رنگ بدهند و شکر حل شود.).

مرحله2

وقتی شربت غلیظ شد، آن را از روی حرارت بردارید، ز صافی عبور دهید و کنار بگذارید تا خنک شود. برای سرو، مقداری از شربت غلیظ‌شده را به همراه چند قطعه یخ در لیوان بریزید و با آب رقیق کرده، سرو کنید.

نکته‌ها

نکات
  1. میزان شکر به‌صورت استاندارد تعریف شده‌است؛ البته شما می‌توانید این مقدار را برحسب ذائقه خود تغییر دهید.
  2. درجه شیرینی نوشیدنی شما، به میزان شربتی بستگی دارد که در لیوان می‌ریزید و با آب رقیق می‌کنید. هرچه شربت بیشتری استفاده کنید نوشیدنی شیرین‌تری خواهید داشت.
  3. اگر تصمیم دارید باقیمانده شربت را برای طولانی مدت در یخچال نگه‌دارید، اواخر پخت به آن آبلیمو اضافه کنید و اجازه دهید چند دقیقه‌ای به‌همراه باقی مواد بجوشد تا در طول مدت نگهداری در یخچال شکرک نزند. میزان آبلیمو برای مقادیر ذکرشده به‌ازای 2 نفر، 1 قاشق چای‌خوری است.
  4. درصورتی که می‌خواهید باقیمانده شربت را در دفعات بعد استفاده کنید، آن را در ظرف دربسته‌ای بریزید و در یخچال بگذارید. اگر در زمان استفاده بعدی شربت بسیار سفت بود با کمی آب‌جوش آن را رقیق کنید. آب‌جوش را کم کم اضافه کنید تا کمی رقیق و قابل استفاده شود.

اگر با مهارت و هنر خودتان به این غذا خلاقیت جدیدی افزوده‌اید، این تجربه را با همه به اشتراک بگذارید.

این دستور را دوست داشتی؟

سؤالی در مورد این دستور داری؟

این دستور را درست کردی؟

برچسب‌ها
مشابه‌ها