slider image
slider image
جوجه زعفرانی
جوجه زعفرانیجوجه زعفرانی
جوجه زعفرانی
زمان آماده‌سازی
10 دقیقه
زمان پخت
15 دقیقه
زمان انتظار
60 دقیقه
مزه
متعادل
روش تهیه
گریل
سطح مهارت
کم
فصل
تمامی فصول
زادگاه
ایران

این دستور را درست کردی؟


جوجه زعفرانی

4

معرفی

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
اشتراک گذاری

مواد اولیه جوجه زعفرانی

برای 2 نفر

مواد اولیه جوجه زعفرانی

ماست

1 قاشق غذاخوری

فلفل دلمه ای

1 عدد متوسط

روغن زیتون

2 قاشق غذاخوری

کاکوتی

1 قاشق مرباخوری

سیر (حبه)

1 عدد متوسط

پیاز

1 عدد متوسط

فلفل قرمز

1 قاشق چای‌خوری

پودر خردل

1 قاشق چای‌خوری

سس باربیکیو

1 قاشق مرباخوری

زعفران (دم‌کرده غلیظ)

4 قاشق غذاخوری

جوز هندی

نصف قاشق چای‌خوری

سس مایونز

1 قاشق غذاخوری

گوشت سینه مرغ (یا گوشت ران مرغ)

400 گرم

نمک

1 قاشق چای‌خوری

طرز تهیه جوجه زعفرانی

مرحله1

سینه یا ران مرغ را به صورت لقمه‌ای خرد کنید، دقت کنید تکه های مرغ را زیاد کوچک خرد نکنید؛ چون بعد از پخت خشک می‌شوند.پیاز را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید سپس فلفل دلمه ای را هم خلالی خرد کرده و تمام دانه ها و قسمت های سفید رنگ آن را بگیرید.سیر را به صورت ریز رنده کنید و کنار بگذارید و مرغ را به همراه پیاز و فلفل دلمه ای به مدت1دقیقه ورز دهید.

مرحله2

حالا نوبت اضافه کردن سیر ، فلفل قرمز، سس باربیکیو، روغن زیتون، پودر خردل، کاکوتی، جوز هندی، سس مایونز، ماست چکیده و نمک به مرغ می‌رسد. حالا مرغ را مجدداً به مدت1 دقیقه با ادویه و سس های اضافه شده ورز بدهید. در آخر زعفران آب کرده را روی مرغ بریزید و خوب مخلوط کنید تا رنگ آن یک دست شود .

مواد مرغ را در یک ظرف در بسته بریزید و برای6 الی 12 ساعت در یخچال نگه دارید تا طعم بگیرد و بیات شود، سپس جوجه ها را از داخل مواد خارج کنید، به سیخ بکشید و با یکی از روش های زیر بپزید.


منقل:از قبل منقل را روشن و آماده کنید. هر طرف جوجه ها را حدودا به مدت6 الی 8 دقیقه بر روی حرارت بگذارید تا کاملا مغز پخت شود. دقت کنید این زمان تقریبی است و بستگی به میزان حرارت منقل دارد.

 

فر برقی:در صورتی که بخواهید از فر برقی استفاده کنید. در ابتدا فر را روی برنامه گرمای پایین و بالا + گریل و فن با دمای210 درجه به مدت 10 دقیقه قرار میدهیم تا فر آماده شود؛ سپس در سینی فر مقداری آب بریزید و روی آن توری بگذارید. زمان فر را روی25 دقیقه تنظیم کنید و زمانی که نصف زمان پخت گذشت (تایمر فر به 12 دقیقه برسد) جوجه ها را برگردانید تا سمت دیگر آن بپزد. در صورتی که آب در سینی فر نباشد جوجه ها خشک میشوند؛ پس علت ریختن آب در سینی، ایجاد رطوبت و آبدار ماندن جوجه هاست .

 

ماهیتابه چدنی: ماهیتابه را روی شعله بگذارید و زمانی که ماهیتابه داغ شد، هر طرف جوجه ها را به مدت8 الی 10 دقیقه در ماهیتابه با حرارت ملایم قرار دهید تا مغز پخت شود.

نکته‌ها

نکات

در زمان سیخ کردن جوجه ها دقت کنید که پیاز یا فلفل دلمه‌ای به جوجه ها نچسبیده باشد؛ زیرا در زمان پخت، سبب سوختن آنها بر روی جوجه میشود.

سؤالی در مورد این دستور داری؟


این دستور را درست کردی؟


برچسب‌ها

مشابه‌ها