پلو شوشتری با مرغ
پلو شوشتری با مرغپلو شوشتری با مرغ
پلو شوشتری با مرغ

پلو شوشتری با مرغ

4
زمان آماده‌سازی
10 دقیقه
زمان پخت
60 دقیقه
مزه
متعادل
سطح مهارت
متوسط
فصل
تمامی فصول
زادگاه
خوزستان

این دستور را درست کردی؟

پلو شوشتری با مرغ

4

معرفی

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
اشتراک گذاری

موسیقی مقامیِ شوشتری یکی از مهم‌ترین سبک‌های موسیقی کلاسیک ایرانه. پختن پلو شوشتری با مرغ، نواختن موسیقیِ مقامیِ ایرانه. یه غذا که در عین سادگی، مقوی و دل‌نوازه. از تکه‌های مرغ و برنج درست می‌شه و گزینۀ مناسبیه برای اینکه میز یک میهمانی رو سریع آماده کنین. ضرب‌آهنگ میزتون قشنگ باشه!

مواد اولیه

برای 2 نفر

نمک (برای مرغ)

1 قاشق مرباخوری

پیاز

1 عدد متوسط

زعفران (دم‌کرده)

یک‌سوم پیمانه

آب

به میزان لازم

زردچوبه

1 قاشق چای‌خوری

هل (پودر)

1 قاشق چای‌خوری

شوید (خشک )

نصف پیمانه

نمک (برای خیساندن برنج)

2 قاشق مرباخوری

برنج

2 پیمانه

فلفل سیاه

1 قاشق چای‌خوری

نمک (برای جوشاندن برنج)

1 قاشق مرباخوری

لوبیا چشم بلبلی

نصف پیمانه

گوشت سینه مرغ

350 گرم

طرز تهیه

آماده‌سازی

  1. برنج را پاک کنید و با آب ولرم بشویید (تا زمان شفاف شدن آبِ برنج به شستشو ادامه دهید.)؛ بهتر است برنج شسته‌شده را با مقداری آب (درحدی که روی برنج را بگیرد) و نمک در ظرف مناسبی بریزید و به مدت 3 تا 4 ساعت بخیسانید. بعد از گذشت این مدت زمان، آبِ برنج را خالی کنید.
  2. لوبیا چشم‌بلبلی را پاک کنید و بشویید؛ بهتر است لوبیا را از شب قبل یا حداقل 8 ساعت قبل از پخت بخیسانید. مقدار مناسبی آب (به‌اندازه‌ای که روی لوبیا را بگیرد) در کاسه بریزید و اجازه دهید خوب خیس بخورند. چند بار در این مدت آب ظرف را عوض کنید تا نفخ لوبیا گرفته شود. این‌کار به کمتر شدن زمان پخت لوبیا هم کمک می‌کند.
  3. پیاز را بشویید، پوست بگیرید و نگینی خرد کنید.
  4. مرغ را مکعبی خرد کنید و بشویید.
مراحل پخت

مرحله 1

ابتدا لوبیا چشم‌بلبلی را با مقدار مناسبی آب (که روی لوبیا را بگیرد) در قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید تا بپزد و نرم شود. بعد از پخت آبکش کنید و کنار بگذارید.

مرحله 2

پیاز را در ماهیتابه‌ای حاوی روغن تفت دهید، بعد مرغ را اضافه کنید و با پیاز تفت دهید. نمک، فلفل، زردچوبه، پودر هل و نیمی از زعفران را اضافه کنید. حرارت را کم کنید و درِ ظرف را بگذارید تا مرغ به‌آرامی با آبِ خودش روی حرارت ملایم بپزد و طلایی رنگ شود و بعد شعله را خاموش کنید؛ اگر تمایل دارید مرغ سس رقیقی داشته باشد کمی آبِ‌جوش اضافه کنید.

مرحله 3

دو-سوم قابلمه را از آب پُرکنید و بجوشانید. وقتی آب به‌جوش آمد، برنج و نمک را داخل آب بریزید و اجازه دهید برنج خوب بجوشد. هرازگاهی کفِ ایجادشده روی برنج را با کفگیر بردارید و دور بریزید. بسته به نوع برنج 8 تا 12 دقیقه زمان لازم است تا برنج مغزپخت شود. برای تست، دانه برنج را بین دو انگشت فشار دهید تا له شود. درصورتی‌که سطح برنج نرم ولی داخل آن کمی سفت بود، یعنی برنج برای آبکشی آماده است.

مرحله 4

برنج را آبکش کنید و مقداری آبِ سرد روی آن بگیرید تا نمک اضافی و لعاب برنج گرفته شود. لوبیاچشم‌بلبلی و شوید را با برنج آبکش‌شده مخلوط کنید. در قابلمه مدنظر برای پخت برنج، کمی روغن ریخته (درصورت تمایل ته‌دیگ مورد نظرتان را بچینید)، سپس برنج مخلوط را بریزید. با کفگیر، برنج را از کناره‌ها به سمت وسط جمع کنید (چیزی شبیه به کوه بسازید). حفره‌هایی روی برنج ایجاد کنید، بعد درب قابلمه را بگذارید (درصورت تمایل از دم‌کنی مناسب استفاده کنید.) و اجازه دهید روی حرارت ملایم برنج بخار کند تا دَم بکشد.

  • وقتی برنج خوب بخار کرد، کمی روغن روی برنج پخش کنید و دوباره درب قابلمه را بگذارید تا فرآیند پخت کامل شود.
مرحله 5

بعد از پختِ پلو، کمی از آن بردارید، با باقیمانده زعفران دم‌کشیده مخلوط کنید و پلو را در دیس بکشید و با مخلوط زعفرانی تزیین کنید و مرغ پخته را در کنار آن سرو کنید.

نکته‌ها

  1. میزان روغن، نمک و سایر مواد به‌صورت استاندارد تعریف شده‌اند؛ البته می‌توانید این مقادیر را برحسب ذائقه خود کم یا زیاد کنید.
  2. درصورتی که شوید تازه در دسترس دارید، آن را پاک کرده، خوب بشویید و ساطوری خرد کنید و با لوبیا چشم‌بلبلی پخته و برنج آبکش‌شده مخلوط کرده، دم‌کنید. میزان شوید تازه را می‌توانید برابر با شوید خشک برداشته یا بنابر ذائقه خود بیشترکنید.
  3. برخی تمایل دارند برنج را بلافاصله پس از تمیزکردن و شستشو بپزند. پختِ برنج بدون خیساندن، بسته به نوع برنج، ممکن است زمانِ مغزپخت شدن آن را افزایش دهد.

اگر با مهارت و هنر خودتان به این غذا خلاقیت جدیدی افزوده‌اید، این تجربه را با همه به اشتراک بگذارید.

این دستور را دوست داشتی؟

سؤالی در مورد این دستور داری؟

این دستور را درست کردی؟

برچسب‌ها
مشابه‌ها